Jak dobrze zacząć dzień?

Opowiedz mi o tym jak po raz któryś walnąłeś ręką w ten cholerny budzik i przewróciłeś się na drugi bok kontynuując sen. Tak, ta wstydliwa choroba dotyka miliony Polaków każdego dnia. Dziesiątki guru od motywacji trudzą się i trudzą wymyślając kolejne programy, pisząc kolejne książki, nagrywając kolejne audiobooki byś tylko zaakceptował ten cholerny budzik dzwoniący co rana i w końcu coś zrobił.

Istnieje jeden prosty sposób na dobre rozpoczęcie dnia i zwiększenie swej motywacji. Nie mówię tutaj o mega wypaśnym śniadaniu, po którym będziesz miał po prostu więcej energii. Mówię o prostym rytuale dla każdego. Jest nim półgodzinny spacer albo nawet bieg/trucht połączony z energetycznym drinkiem.

Rytuał zaczyna się już wieczorem poprzedniego dnia: do kubka z wodą dodaj łyżkę miodu i wrzuć plasterek cytryny i zostaw na noc, najlepiej postaw go sobie zaraz przy łóżku. Drugą rzeczą jest przygotowanie stroju: sportowe buty, spodenki, koszulka. Także zaraz przy łóżku.

Rano, wypij naturalny napój energetyczny (który daje ci masę witalności i pomaga w jelitach nie rozwalając wątroby jak jakieś ?energetyki?), najlepiej zanim jeszcze pójdziesz do toalety zwolnić ciśnienie w pęcherzu. Ubierz się sportowo we wcześniej przygotowany strój i wyjdź z domu zamykając drzwi na klucz. Tak, wyjdź i je zamknij. Jak to zrobisz to dalej będzie już z górki.

Teraz udaj się na spacer w jedną stronę przez 15 minut, wracaj przez drugie tyle. Nie słuchaj żadnej muzyki, walcz z swoimi myślami. Podczas pierwszej części myśl najpierw o tym co Cię motywuje, potem o tym co sprawia że jesteś szczęśliwy, następnie o tym co napawa Cię dumą. Wracając pomyśl o rzeczach, które dziś zrobisz, ale o nie zbyt dużej liczbie, powiedzmy o trzech, bo się pogubisz i stracisz motywację. Nie ma to jak dobrze rozpocząć dzień- Rzeczy same będą się dziś szybciej robiły, a ty będziesz mieć więcej energii. Będzie Ci aż głupio nie mieć większej motywacji do wszystkiego skoro już zrobiłeś tyle rzeczy a przecież dopiero co wstałeś.

Rytuał staraj się wykonywać codziennie i obieraj inne trasy, tak by się rozwijać.